İADE VE DEĞİŞİM KOŞULLARI

İptal Prosedürü

bluecat.com.tr’den vermiş olduğunuz siparişiniz hazırlık aşamasında ve henüz kargoya verilmemiş ise sipariş detay sayfasından iptal edebilirsiniz. Ürünler size ulaştıktan sonra ise iptal işlemi yerine iade işlemi uygulanmaktadır.

İade Prosedürü

Siparişinizdeki ürün ve/veya ürünleri teslim aldıktan sonra iade etmek isterseniz 15 gün (on beş) içerisinde faturanız ile orijinal ambalajında iade adresimize göndermeniz gerekmektedir. Faturasız ve ambalajsız ürünlerde iade yapılmamaktadır.

İade Adresi

Gürsel Mah. Akman Sok. No: 26/B Kağıthane / İstanbul İade etmek istediğiniz ürünü göndermeden önce Hesabım > İade Taleplerim sayfasından iade talebinde bulunacağınız siparişinizde yer alan "Yeni Talep Oluştur" butonuna tıklayarak yönlendirildiğiniz sayfada iade yapmak istediğiniz ürünleri seçerek bize bildirmeniz gerekmektedir.

İade etmek istediğiniz ürünler için kargo ücreti firmamız tarafından karşılanmaktadır. Ücretsiz gönderimden yararlanabilmek için kargo şirketine sipariş kodu ile alıcı ödemeli geri gönderim yapmanızı rica ederiz. Ürün teslimatı ürünü teslim aldığınız kargo şirketi ile yapılmaktadır. Diğer kargo şirketleriyle gönderilen iadelerde kargo ücreti müşteriye aittir.

İade için gönderilen ürün öncelikle BLUECAT tarafından incelenir. Yukarıdaki şartlara uygun ise iade işlemi başlatılır. İade onaylandığında, yasal süre olan 10 iş günü içerisinde ürün ücreti ödeme şeklinize göre iade edilir. Bu süre BLUECAT’in iade ettiğiniz ürünü teslim almasıyla başlar.

bluecat.com.tr sitesinden alınan ürünlerin ödeme iadeleri ödeme şeklinize göre iade yapılabilmektedir. Orijinal ambalajı bozulmuş, tekrar satılabilirlik özelliğini kaybetmiş, başka bir müşteri tarafından satın alınamayacak durumda olan ürünlerin iadesi kabul edilmemektedir.

Başta kozmetik ürünleri olmak üzere aşağıda belirtilen şartları karşılayan ürünlerin iadesi mümkün değildir:
1. Fiyatı finansal piyasalardaki dalgalanmalara bağlı olarak değişen ve satıcı veya sağlayıcının kontrolünde olmayan ürünler
2. Tüketicinin istekleri veya kişisel ihtiyaçları doğrultusunda hazırlanan ürünler
3. Çabuk bozulabilen veya son kullanma tarihi geçebilecek ürünler
4. Tesliminden sonra ambalaj, bant, mühür, paket gibi koruyucu unsurları açılmış olan mallardan; iadesi sağlık ve hijyen açısından uygun olmayanlar
5. Tesliminden sonra başka ürünlerle karışan ve doğası gereği ayrıştırılması mümkün olmayan ürünler
6. Tesliminden sonra ambalaj, bant, mühür, paket gibi koruyucu unsurları açılmış olması halinde maddi ortamda sunulan kitap, dijital içerik ve bilgisayar sarf malzemeleri
7. Elektronik ortamda anında ifa edilen hizmetler veya tüketiciye anında teslim edilen gayrimaddi ürünler
8. Cayma hakkı süresi sona ermeden önce, tüketicinin onayı ile ifasına ürünler
 

Değişim Prosedürü

Siz sevgili müşterilerimize çok daha kaliteli hizmet verebilmek adına değişim sürecimiz bulunmuyor. Ürün veya ürünlerinizi iade ettikten sonra, stok durumuna göre sitemizden yeniden istediğiniz bir ürünü sipariş verebilirsiniz.